Kas yra estetinis plombavimas? Tai procedūros, kurių metu, pasitelkus specialias plombavimo medžiagas, sutvarkomi įvairūs dantų defektai. Plombavimas leidžia sutvarkyti tokius dantų trūkumus, kaip nutrupėjimas, netaisyklinga forma ar pakitusi spalva. Nepaisant estetinio plombavimo teikiamų privalumų, kai kurie pacientai susiduria su baimėmis, lydinčiomis šias procedūras.
Baimę keliantys estetinio plombavimo aspektai
Ne paslaptis, kad estetinio plombavimo dėka galima atgauti gražią šypseną, o dantų išvaizda po plombavimo procedūrų yra itin natūrali. Vis dėlto, plombavimo procedūros „atima“ iš dantų jų blizgesį. Dėl šios priežasties po estetinio plombavimo rekomenduojama atlikti dar vieną procedūrą – dantų poliravimą.
Kai kurie pacientai baiminasi, kad plombuoti dantys yra sunkiau prižiūrimi nei natūralūs. Iš vienos pusės, jie yra teisūs: plombuoti dantys greičiau kaupia apnašas. Iš kitos pusės, pacientas, kuriam buvo atliktas estetinis plombavimas, turėtų suprasti, jog plombos jam buvo paskirtos ne be reikalo – didelė tikimybė, kad jų prireikė dėl nepakankamai geros dantų ir dantenų priežiūros. Todėl po estetinio plombavimo procedūrų dantis reiktų valyti atidžiau nei prieš tai ir bent kartą per metus užsiregistruoti profesionaliai higienai.
Dar vienas estetinio plombavimo trūkumas – palyginti trumpas jų tarnavimo laikas. Vidutiniškai plombos „atlaiko“ nuo 5 iki 10 metų. Joms susidėvėjus, jas reikia pakeisti naujomis. Estetinis plombavimas netinkamas tais atvejais, kai yra pažeista natūrali danties šaknis. Tokiais atvejais patariam dantį protezuoti.
Su baimėmis kovoti padės tinkama dantų priežiūra
Estetinio plombavimo nereikia bijoti. Kiekviena dantų koregavimo procedūra turi savo privalumų ir trūkumų, tačiau pastarieji gali atsirasti tik nesilaikant dantų gydytojo nurodymų.
Po estetinio plombavimo dantis patariama valyti minkštu šepetėliu ir dantų pasta be didelių granulių, kurios subraižo plombą ir pašalina natūralų dantų blizgesį. Jeigu norite, kad dantys blizgėtų nepaisant jų valymo būdo, kas šešis mėnesius atlikite dantų poliravimo procedūrą. Svarbu reguliariai lankytis pas savo dantų gydytoją ir atlikti profesionalią dantų higieną.
Venkite maisto produktų, turinčių dažančių medžiagų, kurios pakeistų plombų spalvą. Nekramtykite itin kieto maisto, kad plombos kuo ilgiau išliktų nepažeistos.
Nemalonūs pojūčiai po procedūros – ar verta jų bijoti?
Estetinis plombavimas yra tam tikra invazija į jūsų burnos ertmę. Natūralu, kad po jos gali varginti skausmas ir kiti nemalonūs pojūčiai burnoje. Po procedūros kurį laiką gali būti sunku ištarti kai kuriuos garsus, tačiau po keleto dienų tai praeina.
Po estetinio plombavimo procedūros plombuotų ir neplombuotų dantų spalvos gali skirtis. Tačiau tai trunka tik keletą dienų, ir spalvos susilygina.