Klubo sąnario skausmas – vienas sunkiausiai pakeliamų sąnarių skausmų. Jeigu kitų sąnarių skausmai (pavyzdžiui, kelio ar čiurnos) apriboja judėjimo laisvę ir kelia skausmą tik atliekant tam tikrus judesius, tai klubo sąnario skausmas nemalonius pojūčius kelia kas kartą judant. Ilgai šio sąnario skausmą kenčiantys žmonės iš viso pradeda vengti judėti, jiems reikia pagalbos atlikti paprasčiausius buities darbus, ką jau kalbėti apie prarastą darbingumą.
Klubo sąnario problemos atsiranda dėl darbo, kurio metu nuolat sėdima ar stovima, pasyvaus žmogaus gyvenimo būdo, kai nedaug judama. Klubo sąnario skausmas dažniau vargina silpną imunitetą turinčius ir senyvo amžiaus žmones. Taip pat šio sąnario pažeidimai gali atsirasti po nelaimingų atsitikimų, traumų. Klubo sąnario skausmo pagrindinė priežastis – dylantis kremzlinis audinys.
Kai kuriais atvejais skausmą klubo srityje gali sumažinti speciali mankšta ar sportas (pavyzdžiui, plaukiojimas baseine). Žinoma, svarbi ir tinkama mityba, kuri sumažintų žmogaus kūno masę (neretai klubo sąnario skausmas atsiranda dėl per didelės apkrovos sąnariui). Vis dėlto didžiąją dalį klubo sąnario skausmą patiriančių žmonių gali išgelbėti tik endoprotezavimas.
Jeigu klubo sąnarys yra labai pažeistas, jis negali būti tiesiog „apgydytas“, kad pacientas vėl galėtų normaliai judėti. Tokiu atveju klubo sąnarį reikia pakeisti dirbtiniu pakaitalu. Operacija, kurios metu vietoj tikrojo klubo sąnario pacientui įstatomas plastikinis ar metalinis jo pakaitalas, vadinama endoprotezavimu. Procedūros metu dubens kaule suformuojama duobutė, o šlaunies kaulo galas yra protezuojamas (pakeičiamas dirbtiniu). Kartais pacientams, kenčiantiems skausmą klubo sąnario srityje, pakanka „išvalyti“ sąnarį nuo tam tikrų „šiukšlių“, nereikalingų medžiagų. Tokia procedūra vadinama osteotomija.
Didelę riziką susidurti su kremzlinio audinio nusidėvėjimu ir jį lydinčiu klubo sąnario skausmu turi žmonės, kurie savo darbo ar laisvalaikio metu kilnoja didelį svorį. Taip pat šis audinys dyla kasdien atliekant daugybę pasikartojančių judesių – dirbant monotonišką darbą. Jeigu negalite pakeisti darbo ir neišvengiamai kasdien alinate savo sąnarius, pasistenkite juos „sutepti iš vidaus“ gerdami maisto papildus, turinčius omega rūgščių (pavyzdžiui, žuvų taukus).
Kaip ir bet koks kitas stiprus ir ilgai besitęsiantis skausmas, klubo sąnario skausmas gali tapti ne tik fizine, bet ir psichologine problema, sumažinančia ne tik judėjimo, bet ir gyvenimo džiaugsmą. Todėl pajutus pirmuosius skausmus klubo srityje, svarbu kuo anksčiau kreiptis į savo šeimos gydytoją ar ortopedijos specialistą. Svarbu žinoti, kad klubo sąnario problemos jau seniai nebėra tik senyvo amžiaus žmonių problema – dėl menko aktyvumo ir pasyvaus laisvalaikio (pavyzdžiui, sėdėjimo prie kompiuterio) su klubo sąnario skausmu vis dažniau susiduria ir jauni žmonės.