Fizinis smurtas, patirtas šeimoje. Muštynės bare. Automobilio avarija. Užpuolimas ar rankos pakėlimas prieš save. Nelaimingas atsitikimas darbe. Visa tai – situacijos, paliekančios randus ne tik žmogaus sąmonėje, bet ir ant jo kūno. Psichologines žaizdas išgydyti sunku, tačiau plika akimi matomus randus galima paslėpti. Dermatologijos specialistai teigia, kad „šviežiems“ randams gydyti labiausiai tinka vaistinėse parduodamas kremas, o įsisenėjusiems – randų šalinimo lazeriu procedūra.
Randų šalinimas lazeriu – jau nebe naujiena grožio pasaulyje. Vis daugiau žmonių renkasi šį metodą randams paslėpti. Kodėl sakome „paslėpti“? Iš tikrųjų randų visiškai panaikinti nėra įmanoma, nes tai – mūsų odos ląstelės, tik jos yra kiek kitokios, nes susiformuoja iš kraujagyslių ir jungiamųjų audinių gyjant žaizdai. Dėl šios priežasties randai visiškai išnykti negali, tačiau lazerio pagalba galima juos nubalinti iki natūralaus žmogaus odos atspalvio ir padaryti „nematomais“.
Procedūros metu lazerio skleidžiamos pulsuojančios bangos veikia visus odos sluoksnius ir paskatina naujų ląstelių formavimąsi. Šios ląstelės tarsi „užpildo“ tas vietas, kuriose yra randas ir „paslepia“ jį. Nors randų šalinimas lazeriu užtrunka nuo kelių iki keliasdešimt minučių, šios procedūros poveikis išlieka visam gyvenimui. Svarbu žinoti tai, kad vienos procedūros pacientui gali nepakakti (įprastai randams pašalinti reikia 2-5 procedūrų), tačiau po vienintelio procedūrų kurso jo kartoti nebereikia.
Lazeriu pašalinti randus lengviausia ten, kur odą dengia drabužiai, kadangi keletą savaičių prieš procedūrą ir po jos būtina vengti tiesioginių saulės spindulių. Žinoma, randų šalinimas lazeriu atliekamas ir norint panaikinti matomose kūno vietose esančius randus (pavyzdžiui, ant veido), tačiau tokiu atveju odą tiek prieš procedūrą, tiek po jos, būtina itin atidžiai prižiūrėti.
Randų šalinimo lazeriu rezultatas jus tikrai pradžiugins. Smulkūs randeliai bus visiškai nematomi, o stambesni randai pabals ir mažiau trauks aplinkinių žvilgsnius. Be to, odos paviršius taps lygesnis, toje vietoje, kurioje buvo randas, ji taps elastingesnė, minkštesnė, skaistesnė ir atrodys sveikiau. Vis dėlto iškart po procedūros nepatartina grįžti į darbą ar keliauti į vakarėlį, jeigu randą naikinsite rūbų nedengiamoje vietoje – kurį laiką po lazerinio gydymo oda gali būti paraudusi ir patinusi.
Kaip alternatyvą randų šalinimo lazeriu procedūrai galite rinktis ir šiandien vis labiau populiarėjantį randų tatuiravimą, kai nemalonius prisiminimus keliančios žymės paslepiamos po kūno piešiniu. Jei ateityje norėsite tatuiruotę panaikinti, lazeris vėl „ateis į pagalbą“ – dermatologijos klinikose yra atliekamos tatuiruočių naikinimo lazeriu procedūros.
Kaip žinoti, ar randų šalinimas lazeriu yra tinkamas jūsų atveju? Jeigu nesilaukiate kūdikio ir neturite rimtų sveikatos problemų (tokių kaip epilepsija, padidėjęs jautrumas šviesai, vėžiniai susirgimai, kraujagyslių ligos), greičiausiai galėsite pasinaudoti šia lazeriu atliekama procedūra.